BEST STORIES
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEST STORIES

Foruma Hoş Geldiniz !

AnasayfaAnasayfa  Kapı  Latest images  Arama  Kayıt Ol  Giriş yap  

Merlin (CNBC-e dizisi)

3 posters
YazarMesaj
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

Merlin (CNBC-e dizisi) Empty
MesajKonu: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyPtsi 21 Eyl. 2009 - 22:20

Açıkçası internetten araştırıp kopyala yapıştır yapmak istemedim konuyu. Sonuçta dizinin bir izleyicisiyim ve bir izleyicinin görüşünden duymak konuyu sanırım daha iyi karar vermenizi sağlar.

Bilmem bilir misiniz Şu büyüüüüüüüüüüüük efsaneyi. Hani şu Büyük Britanya Efsanelerinden Arthur efsanesini.(Şahsen ben diziye kadar bilmiyordum, çaktırmayın.) Öncelikle saygı lütfen Arthur'a kendisi koskoca kralmış.(Allah rahmet eylesin.) Ama dizide henüz kralın oğlu. Şimdi diyeceksiniz ne Arthur u dizinin adı Merlin. Durun hemen açıklayayım; Merlin Arthur'un büyücüsüdür.

Neyse efsaneyi bırakın efsane olarak kalsın. Zaten efsane bir tek karakterler için lazımdı. Her ne kadar sadece 3 bölümü tv de yayınlanmışta olsa (Türk yayınlarını kastediyorum çünkü yurt dışında yaklaşık 13 bölümü çekilip yayınlanmış) dizinin devamı pek bir efsaneyle alakalı değil aslında. Durun durun hemen soğumayın. Sonuçta bu sadece bir efsane ve nereye çekerseniz oraya gider cinste. O yüzden değiştirmelerinde aslında hiç bir kötülük yok. Sonuçta yıllarca değişe değişe bu haline gelmiş.

Her neyse efsane muhabbetinden çıkalım. Dizi gerçekten harika muhabbetine girmeden önce dizinin yapısından biraz bahsedeyim. Ejderhalar, büyüler, kraliyet kuralları, savaşlar, aşklar ve dostluklar var içinde. Kraliyet kurallarından kastıma gelince; aslında onlarda sıkıcı değil. Çünkü bahsettiğim kurallar büyülerle ilgil; ülkede büyü yapmak yasaktır. Büyü yapanın cezası; İDAM !

Ve bizim Merlin'in bir kusuru var. Aslında pekte kusur sayılmaz bu. Yeteneğini kusur yapan büyünün yasak oluşu. O hiç bir büyülü söze ihtiyaç duymadan büyü yapabiliyor. Ve bu yüzden defalarca başı derde girecek. Henüz çok genç olduğu içinde birilerini kurtarayım derken onları dahada beter felaketlerin içine sürükleğecek hatta. Ama gururlu, mert ve cesur Merlin onları tabiki kurtaracak. Hemde ne çilelerle...

Ah ! Pardon! Az kalsın unutuyordum. Birde çocuğun aklını bulandıran bir ejderha var. Cidden ara sıra benim aklımı bulandırdığıda olmuyor değil hani. O cinste biri. ama aynı zamanda bir yol gösterici. Tabi onun gösterdiği yolun öncelikle şifresinide çözmek gerek ama neyse...

Gerçekten izlenmeye değer fantastik bir yapımdır bu dizi. Herkese tavsiye ederim. Mükemmel efektleri var. Ve en önemlisi yukarıdada anlattığım üzere mükemmel bir senaryoya sahip.

Ben sanırım çok konuştum. Artık en iyisi izlediğim 3 bölümüde anlatmaya başlamadan önce susayım. Konuyu beğendiyseniz CNBC-e de her pazar 20:00 da gösterliyor yeni bölümleri. Eski bölümlerde zaten hafta içi sürekli çıkıyor. Yada internettede var zaten...
delfin94
SuperModeratör
SuperModeratör
delfin94

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 11:06

Kesinlikle harika bir dizi..Pazar günleri 8 oldumu bunun başındayım Smile arthur cokyakısılıklı Smile merlin de sıhırlı sozcuklerı soylerken cok nartıst oluyo ztn o sıhırlı sozcuklerı soylerken farklı bı ses tonu oluyo farklı bı sıve superr cheers
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 14:31

arthurun tipine kurban... cidden çok şeker... Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

merlin de evet bi o sihirli sözcüklerde tatlı ama oda fena sayılmaz hani... tabi bide kepçe... Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

ama arthur.. Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

bin basar valla merlin e... Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

bide galiba o ejderha peltek yha... Merlin (CNBC-e dizisi) 40443

yani daha farklı konuşuyo diğerlerinden galiba... zaten ingiliz ingilizcesini zar zor anlıyorum ama bunun konuşması daha farklı diğerlerinden...
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 14:38

oyh

açıklama süper baby Embarassed

+

arthurada listemde biyer vermeye çalıştım ama çok sıkışık ya Merlin (CNBC-e dizisi) 990728
http://beststories.yetkinforum.com
delfin94
SuperModeratör
SuperModeratör
delfin94

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 14:54

Merlin kesınlıkle kepce Merlin (CNBC-e dizisi) 429950 Arthur süper ötesi Merlin (CNBC-e dizisi) 662131 Ejderhanın konusmasına bısı dıyemıcem ama bence o ucmayı bılmıyo sureklı bı zuncır sarkıtıyo ona tutunup ınıyo Merlin (CNBC-e dizisi) 990728
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 14:58

eheuhe Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

ay allahım ya Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

aman bırakın uçmayıversin başı göe mi ercek

gerçi uçarsa erebilir Merlin (CNBC-e dizisi) 990728
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 15:18

yok yok uçmayı bilmemek deil onunkisi... kral onun soyunu kurutmuş... bi o kalmış ejderhalardan... oda zindanda... ayağındaki zincir ondan yani... mahkum o... Merlin (CNBC-e dizisi) 289553

+

elif çim valla sıkıştır listene biyerlere harbi süper adamdır arthur... bi görsen resmi... Merlin (CNBC-e dizisi) 662131
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 15:28

gördüm baby gördüm süpermiş Embarassed

ama liste çok kabarık Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

justin
k.cobain
kellan
p.walker
buraya rob'u da yazabilirim Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

yer yok gördüğünüz gibi kısmet değilmiş Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

ayrıca bi de hayali karakterlerim var

bkz. Loren Blake Embarassed
bkz.Erik Night Rolling Eyes
delfin94
SuperModeratör
SuperModeratör
delfin94

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 15:36

kzım ejderah dediğin ucarr Merlin (CNBC-e dizisi) 829650
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 16:03

uçmasın otursun oturduğu yerde Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

o ne öyle daldan dala daldan dala Merlin (CNBC-e dizisi) 990728
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 16:23

bildiğimiz ejderha uçarda bildiğimiz ejderhaların soyuda kurumaz zindanlarada kapatılmazlar... ayrıca peltekte konuşmazlar.. Merlin (CNBC-e dizisi) 990728
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 16:38

peltek mi konuşuyomuş ?

aman benden uzak dursun Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

benim justin*m gibi harika olmalı telaffuzu Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

gerçi kimse onun gibi olamaz ama o da ayrı Rolling Eyes
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 16:47

evet yha peltek konuşuyo Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

meğlin diyo yha mörlin e Merlin (CNBC-e dizisi) 990728

bide dizi ingiliz dizisi olunca daha bi göze batıyo... Merlin (CNBC-e dizisi) 40443

ahha ahh hele benim rob*mm gibi harika telafuzlu hiç olamaz... aşklarımız depreşti yha... Merlin (CNBC-e dizisi) 662131
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 16:48

ay evet rob'un aksanına bayılıyorum ben Embarassed

ne zaman dindi ki kuzu Merlin (CNBC-e dizisi) 662131
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 16:55

cidden süper onun aksanı kuzu yha.. Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

valla ölene kadar dinleyebilirim onun sesini hiç problem deil... Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

bayıla bayıla zevkle yaparım bunu.. Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

ahh ahh evet ne zaman dindiki zaten... Merlin (CNBC-e dizisi) 662131 Embarassed
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merlin (CNBC-e dizisi)   Merlin (CNBC-e dizisi) EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 17:07

ayh ben de ben de Embarassed

o konuşsun (justin tabi rob değil Merlin (CNBC-e dizisi) 990728 ) ben dinliyim

şarkı söylesin bana Embarassed

ama rob ingiliz ya acayip hoş oluyo

zaten onlara karşı bi sempatim var (:

mesela ölüm bekçisi Ian Stone diye bi film vardı

ah o Ian Stone Embarassed

hem yakışıklı hem ingilizdi va harika konuşuyodu

zaten justinin de kökleri ingiliz Merlin (CNBC-e dizisi) 662131

Merlin (CNBC-e dizisi)
1 sayfadaki 1 sayfası