BEST STORIES
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEST STORIES

Foruma Hoş Geldiniz !

AnasayfaAnasayfa  Kapı  Latest images  Arama  Kayıt Ol  Giriş yap  

Living Dead in Dallas

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Living Dead in Dallas Empty
MesajKonu: Living Dead in Dallas   Living Dead in Dallas EmptyCuma 27 Kas. 2009 - 10:42

Living Dead in Dallas (Gündüz Ölüsü)

Barmen kızımız Sookie Stackhouse'un bu aralar şansı pek yaver gitmiyor. Önce iş arkadaşı öldürülüyor ve bu durumu görünürde kimse umursamıyor. Derken, canavar ruhlu bir yaratık tarafından zehirli bir kırbaçla kamçılanıyor. Ve tam o sırada devreye kanından zehri emmek için vampirler giriyor -sanki kan emmek işlerine gelmezmiş de kıyak çekiyorlarmış gibi!

Sookie borçlanıyor tabii. Dolayısıyla bu kan-emicilerden biri ondan iyilik isteyince de geri çeviremiyor. Aradan çok geçmeden soluğu Dallas'ta alan Sookie telepatik güçlerini kullanarak kayıp vampiri bulmaya çalışıyor. Ayrıca bu konuyla alakalı bazı insanlarla da görüşmek zorunda.

Yalnız bir şartı var. Vampirler uslu duracaklarına ve bu insanlara zarar vermeyeceklerine söz vermeli. Tabii söylemesi kolay. Vampir tayfasının yoldan çıkması için gereken tek şey leziz bir sarışın ve işlerin katliam boyutu kazanmasına yarayacak minik bir hata…
http://beststories.yetkinforum.com
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Living Dead in Dallas   Living Dead in Dallas EmptyPerş. 21 Ocak 2010 - 12:43

Gerçekten çok güzel bir kitaptı ama ilk kitap daha iyiydi sanki. Bu kitapta gerçekten çok fazla olay vardı ve çok kısaydı. Tüm bu olaylar 500-600 sayfadada anlatılabilirdi ama sanki yazar üstün körü sadece konuların üzerinden geçerek anlatmıştı. Yazarın hayal gücünün genişliğini burada daha çok gördük ama çok hızlı oldu sanki herşey. Yinede güzel bir kitaptı. Her ne kadar ilki kadar olmasada...
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Living Dead in Dallas   Living Dead in Dallas EmptyPerş. 21 Ocak 2010 - 12:48

ben sadece ilkini okudum o yüzden bilmiyorum ama ilkini de pek beğenmemiştim açıkçası
alıştığımız kitaplardan farklıydı evet ama yapay kan , fahişelerle beslenme falan gerçek hayatın çok içine girmişlerdi
normalde vampirler korkulup kaçılması gereken şeyler olarak bilinir ama burda tam tersiydi...
http://beststories.yetkinforum.com
(-ece-)
Moderatör
Moderatör
(-ece-)

MesajKonu: Geri: Living Dead in Dallas   Living Dead in Dallas EmptyPerş. 21 Ocak 2010 - 13:00

kesinlikle ilk kitapta gerçekten müthiş diyemem benim açımdanda bir çok eksiği vardı. Zaten bir kitapta en çok betimleme -özellikle duygu betimlemesi - ararım ben ama şu kaçılmayan vampir yapısı öyle çok problem yaratmamıştı bende. sonuçta adamlar kendileri istemişti açığa çıkmayı. Fantastik ortamı güncel olayla birleştirmesi o kadar da fena değildi bence. Ama zaten kitaptaki favori vampirim Eric'tir. Şöyle kitaptaki düzgün tek vampir diyebilirim ona. Bill gerçekten biraz işnsancıla kaçıyor.

Living Dead in Dallas
1 sayfadaki 1 sayfası